sienu izbūve un iekšdarbi

Izvēlaties materiālu

Izbūvējot mūra un stiegrota mūra konstrukcijas lietojam šādus konstruktīvos risi­nājumus, izstrādājumus un materiālus:

  • ārsienas no dobiem keramiskiem blokiem, ķieģeļiem, keramzītbetona, no atvieglota ķieģeļu mūra ar plātņu siltumizolāciju vai porainu pildvielu aiz­bērumu starpkārtu, no betona blokiem ar porainām pildvielām, gāzbetona;
  • sienas no paneļiem un liela izmēra blokiem, kas izgatavoti no dažādu veidu betoniem, kā arī no ķieģeļiem vai akmeņiem;

Veicam arī gatavo koka paneļu māju montāžu, kā arī veidojam koka karkasu patstāvīgi, veidojot siltinājumu, vējplēves, komunikācijas, iekšējo un ārējo apdari. Vienas gatavo koka paneļu mājas montāžas laiks vidēji aizņem 3 līdz 5 darba dienas.

Izvēlaties siltinājumu

Papildus sienu izbūvei veicam Latvijas būvnormatīvā noteikto sienu siltumizolāciju. Siltinājuma slāņa biezums atkarīgs no izvēlētā bloku veida jeb sienas biezuma, no siltinājuma materiāla un sistēmas veida, kā arī no sienas siltumcaurlaidības parametriem, kurus katrā konkrētā projektā paredzēts sasniegt. Lai tiktu ievērota LBN 002-19 prasība par maksimālo sienas siltumcaurlaidības koeficientu U≤0,23(W/(m2∙K), dažādu bloku dzīvojamo telpu ārsienām, atkarībā no bloku veida jeb biezuma nepieciešami dažādi siltinājuma slāņu biezumi.

 

Mehāniskā izturība

Mūrējot stūrus, jāatceras princips, ka bloku mūris ir jāveido tā, lai katras nākošās rindas bloks pārsietu iepriekšējās rindas bloku ideālā variantā par pusi no šīs rindas bloka garuma, bet pēc normatīviem minimālajam pārlaidumam jābūt vismaz 0,4h jeb bloka augstumam, tātad 238mm x 0,4 ir 95 mm. Šis noteikums jāievēro arī stūru mūrēšanā, kur atkarībā no izvēlētā sienas biezuma pastāv zināmas atšķirības.

 

Armatūras pielietojums

Izmantojam gan dažāda diametra parasto armatūru B500B, BI armatūru, Murfor Compact-A, TRI-armatūru un mūra sietus. Obligāti veicam armēšanu “garajās” sienās vējslodzēm, smaguma un lielas spiedes zonās, pirmo bloku rindu uz pamatiem, loga ailes apakšējo šuvi plus metrs uz abām pusēm, pārsedžu atbalsta virsmas līdz 1 metram. Tāpat armējam visus mezglus atbilstoši tehniskajam projektam, kā iezīmēts rasējumos.

Ne visiem bloku mūrējumiem ir nepieciešams starprindu armējums. Piemēram, Keraterm blokiem nav nepieciešams papildus mūra rindu armējums, izņemot gadījumus, kad to ir paredzējis attiecīgā būvprojekta būvkonstruktors, piemēram, ja projektā ir lieli pārsegumu laidumi, lieli logi, garāžas vārti, koncentrētas slodzes utt. Fibo keramzītblokiem un gāzbetonam armējums ir jāveido.

 

Iekšējā apdare

Iekšējās apdares darbi: sienu špaktelēšana, krāsošana, tapešu līmēšana, sienu, grīdu flīzēšana, iekšējo kāpņu uzstādīšana, grīdu apdare, iekšdurvju uzstādīšana saskaņā ar iepriekš saskaņoto ēkas dizaina projektu.

Mūra sienu iekšējo apdari izpildam pēc klienta pasūtījuma, apšujot ar reģipsi, līmējot reģipsi, apmetot ar mašīnapmetumu (MP-75) vai vienkārši iestrādājam sietu un nošpaktelējam. Tāpat izpildam visus darbus pēc standarta LVS NE 1996-1-1, kas saistīti ar sienu tā saukto štrabēšanu komunikāciju kanāliem, elektroinstalācijām, vājstrāvu vadiem, ventilācijai, ūdenim un apkurei paredzētajās vietās. Veicam profesionālu krāsošanu izmantojot dažādu ražotāju krāsas (VIVACOLOR, PROJEKT, SADOLIN). Tāpat veicam iekšējā interjera apdares darbus: dekoratīvie dēļi, paneļi, flīzes, stikla izstrādājumi, akmens, mākslīgie materiāli un tmldz. Uzstādam videokameras, domofonus, signalizācijas paneļus un citas dažādas automātiskās sistēmas.

Pieprasīt cenu

Aizpildiet formu un mēs ar jums sazināsimies.

Jautājumi?

Aizpildiet formu un mēs ar jums sazināsimies.