Māju Būvniecība

Būvējot mājas nav vienas formulas, kas ir vislabākā. Tas attiecas arī uz klienta izvēli – būvēt pašam vai piesaistīt uzņēmumu. Būvējot pašu spēkiem, ir iespēja ietaupīt, tajā pašā laikā jārēķinās ar daudz lielāku iesaistīšanos būvniecības procesā, kas prasa zināšanas, laiku un nervus. Savukārt, izvēloties uzticēt būvniecību uzņēmumam, pretī tiek saņemtas atbilstošas kvalitātes zināšanas un garantijas. Taču jebkurā gadījumā būvējot pašam nevajadzētu censties ietaupīt līdzekļus uz neatkarīga būvuzrauga rēķina, jo viņš ar profesionālu skatu spēs novērtēt jebkuras nianses, kas ilgtermiņā noteikti atmaksāsies.

Koka vai mūra ēka? Šodien divi populārākie materiāli mājas būvniecībai, katrs ar savām īpašībām un priekšrocībām. Koka karkasa ēkas noteikti var uzbūvēt ātrāk. Galvenā nianse, kas jāatceras, būvējot koka karkasa ēkas, − koks būvniecības gaitā pieļautās kļūdas nepiedod. Tas nozīmē, ka ir būtiski ievērot pareizus tehnoloģiskos risinājumus. Izvēloties rūpnieciski ražotas koka karkasa ēkas vai uzņēmēju ar pieredzi šo ēku būvniecībā, karkass tiek būvēts/montēts ar pastiprinātu uzraudzību, kas dod garantiju ēkas ilgmūžībai. Savukārt izmaksu ziņā būtiskas atšķirības starp viena vai otra veida mājām nav.

Šābrīža vidējās būvniecības izmaksas privātmājai ir aptuveni 1100 eiro/m2 (nerēķinot ārtelpas platību, terases, pajumtes, atvērtā tipa jumta pagarinājumi un tmldz.). Izmaksās iekļauts pilns būvniecības cikls no pamatiem līdz atslēgai, neietverot projektēšanas un valsts nodevu izmaksas. Ļoti liels pieprasījums ir privātmājām līdz 200 kvadrātmetriem. Patiesībā 100 līdz 200 kvadrātmetri ir tas, ko cilvēki meklē, un nevar atrast. Arī šeit ir cenas psiholoģiskā problēma, jo nevar uzbūvēt par ļoti lētu cenu skaistu 150 kvadrātmetru māju. Atkarībā no apdares materiālu izvēles cena var pakāpties līdz pat 1500 eiro/m2. Bieži vien bankas izsniedzot aizdevumus, vērtējot klientu tāmes māju izbūvei, diezgan kritiski raugās uz tāmēm, kas ir zem 1000 eiro kvadrātmetra sliekšņa. Daudz reālistiskāka ir aizdevuma saņemšana, kad tāmes tiek iesniegtas vidēji ap 1400 eiro/m2. Tas nozīmē, ka bankas garantētā ķīlas kvalitāte šodien ir svarīgs faktors, ja ne svarīgākais, iepretim izsniegtajam kredītam pašam par sevi. Bankas ilgtermiņā vēlas saglabāt stabilas un kvalitatīvas ķīlas, kuras sliktākajā kredīta scenārijā būs ērtāk pārdot un nebūs zemūdens akmeņi.

Depoks Būve, piedāvā pilna cikla būvniecības pakalpojumus – no idejas līdz atslēgai.

Tātad vēršoties pie mūsu speciālistiem Jūs varat iegūt maksimālu zināšanu kopumu jau izvēloties zemi, kur attīstīt būvniecību. Mēs spējam kvalitatīvi novērtēt teritoriju, ģeoloģiju un apkārtējās vides ietekmi uz konkrēti vēlamo projektu. Ieteiksim veikt atbilstošas tehniskās izpētes, sagatavosim dokumentāciju projektēšanas uzsākšanai, projektēšanas uzdevumu un būvizmaksu tāmes aprēķinu līdz pat būvatļaujas lēmuma saņemšanai no vietējās būvvaldes. Tālāk veiksim visus būvniecības darbus objektā: komunikāciju pievilkšanu, būvlaukuma iekārtošanu, zemes un rakšanas darbus, pamatu, nesošo sienu un jumta izbūvi, ventilācijas, signalizācijas, videonovērošanas, elektroinstalācijas darbus, santehniskos un apkures apsaites darbus (tanī skaitā cietā kurināmā vai siltumsūkņa uzstādīšanu), pilnus iekšējos un ārējos apdares darbus, teritorijas labiekārtošanu (žogs, bruģis, automātiskās sistēmas, zālāji, apstādījumi un c.). Tāpat pēc Jūsu pilnvarojuma varam veikt ēkas nodošanu ekspluatācijā BIS sistēmā (Būvniecības informācijas sistēma) pasūtot visus mērniecības uzmērījumus, kadastrālo uzmērīšanu, atzinumi no skursteņslauķiem, ventsistēmām, elektroinstalācijām kā arī uzraugošo iestāžu (būvvalžu) lēmumiem.

Uztici savu ideju un būvniecību mums!

Jautājumi?

Aizpildiet formu un mēs ar jums sazināsimies.